Znaki Zodiaku Horoskop dla 12 magicznych znaków

Horoskop - Znak zodiaku Baran

Baran (21.03 - 20.04) od dawna jest uważany za pierwszy znak w kręgu Zodiaku.

W odległych czasach, kiedy powstawała astrologia, Słońce wstępowało w gwiazdozbiór Barana właśnie w dniu równonocy wiosennej. Sam gwiazdozbiór jest niezbyt godny uwagi, jednak główna jego gwiazda - Hamal - jest gwiazdą nawigacyjną.

Panem znaku jest planeta Mars. Jest to pierwszy znak kręgu Woli. Charakteryzuje go energiczna, namiętna, silna wola. Baran reprezentuje znak męski w kręgu Zodiaku, uosabia postać męską podległą świadomości, rozumowi.

Baran - Znaki Zodiaku

Tę część Zodiaku zwą Domem Marsa, nosi ona też nazwę "Domu egzaltacji Słońca". W dużym stopniu kształtuje charakter i los każdego, kto urodził się w okresie jego największego wpływu.

Ogień Barana to jaskrawy, gwałtownie wybuchający płomień, który oświetla wszystko dokoła. Baran szybko zapala się, porywając swoim entuzjazmem otoczenie. Jest bardzo przedsiębiorczy; to jednostka poszukująca z niezależnym charakterem, dążąca do panowania zawsze i wszędzie, szybko myśląca, szybko mówiąca i szybko działająca. Inaczej mówiąc, Baran przekształca kosmiczną energię w bezpośrednie doświadczenie. To poszukiwanie siebie i samorealizacji, to poznanie samego siebie i osobowość.

W Biblii napisane jest: "Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: Jestem, który jestem ...". Baran to ulubione dziecię Zodiaku. Kult ofiarnego jagnięcia powstał niejedno tysiąclecie temu i był wyznawany przez wiele narodów. Symbol łagodnego, niczemu niewinnego stworzenia, oddającego siebie w ofierze ludziom w imię ich dobra i spłacenia ich długów względem Nieba, jest poświęceniem własnego "ja" dla wspólnego "my" - w tym zawiera się główny sens hieroglifu gwiazdozbioru Barana.

U egipskiego boga Amona (przedstawianego w postaci człowieka z głową barana) rogi są zagięte w taki sposób, że on sam nie może się nimi zranić. A nad głową lśni dysk Słońca - symbol kosmicznej mądrości.

 

Czasem Barana jest początek wiosny, kiedy organizm człowieka jest wycieńczony po przeżytej zimie, kiedy w powietrzu wyczuwa się niedobór tlenu, w jedzeniu - witamin, kiedy brak jeszcze ciepła Słońca i ogólnie - ruchu. Rozróżnia się dwa typy ludzi urodzonych pod tym znakiem. Jedni - silni, rześcy, z dobrze rozwiniętą muskulaturą i zdrowymi płucami. Drudzy - słabi, źle tolerujący dobór naturalny mający miejsce w tym okresie, gdyż nie żyją oni w harmonii ze swoim znakiem. Ludzie tacy wymagają dobrego odżywiania oraz stabilizacji, są zdeterminowani planem życia wyznaczonym przez dzień narodzin.

"Starajcie się przy tym, we wszystkim wykazywać rozwagę. I pamiętajcie, że nie ma akcji bez reakcji!" - przestrzegają mędrcy Wschodu. Wasz los jest w waszych rękach. Pamiętaj, że nie istnieje zły horoskop, że nie ma dobrych ani złych dni urodzenia, dobrych ani złych poziomów, za to są karmiczne działania, które musimy koniecznie wykonać i które determinują wewnętrzną treść życia.

 

Znaki zodiaku

See more
System reklamy Test
Jesteś tutaj: Znaki zodiaku Horoskop, Znaki Zodiaku - Baran