Znaki Zodiaku Horoskop dla 12 magicznych znaków

Horoskop - Znak zodiaku Panna

Panna (16.09 - 30.10) Gwiazdą pierwszej wielkości w konstelacji Panny jest błękitno-biała Spica.

W dzisiejszych czasach w gwiazdozbiorze Panny znajduje się dzień równonocy jesiennej. Hieroglificznie Panna jest przedstawiana z kłosem zboża w ręce, niekiedy-z trzema kolbami kukurydzy - symbolem powstania życia.

Żywioł Ziemi, opiekun znaku - Merkury, pod aktywnym wpływem odległej planety Proserpiny. Drugi znak kręgu Rozumu. Drugi znak ziemski. Realność, logika, jasność, skrupulatność i dziewiczość. Stałe dążenie do analizy, krytycyzm, stawianie wysokich wymagań, prowadzące do pedantyzmu.

Wielu ludzi urodzonych pod tym znakiem pozostaje kawalerami i starymi pannami, lecz niektórzy zawierają związki małżeńskie po raz drugi, a nawet trzeci. Ludzie Panny pozbawieni są iluzji, romantyzmu, zawsze dostrzegają niedostatki partnera. Są krytykami i realistami, do różnych spraw podchodzą w sposób wyrachowany i dokładny.

Jednak swoich braków nie dostrzegają. Nie znoszą brudu, wulgarności, lenistwa. Są wytrzymali i pracowici. W uczuciach powściągliwi, a nawet chłodni, ponieważ dążą prędzej do miłości idealnej niż zmysłowej. Dokładnie wybierają obiekt swojej miłości: miłość będzie płonąć równym płomieniem, bez wybuchów i porywów, dając ciepło przez wiele lat; mogą długo czekać na odwzajemnienie uczucia. Jasno wyrażony typ posiadacza, nie ma skrzydeł na ramionach. Osobnicy spod znaku Panny są zawsze wyrachowani w okazywaniu uczuć i wydawaniu pieniędzy. Pracowici, punktualni aż do przesady, są cierpliwymi i praktycznymi "służbistami". Za surowością obyczajów i surowym wyrazem twarzy skrywa się czystość myśli i jasność celu. Wszyscy urodzeni pod tym znakiem są z reguły indywidualistami o wysokich wymaganiach względem otoczenia i siebie samych.

Kobiety urodzone pod znakiem Panny są powabne, czarujące, ale nie wystarcza im temperamentu. Lubią flirtować, lecz w decydującym momencie wycofują się bojaźliwie. Prawie zawsze cierpią z powodu własnej nieśmiałości, choć w ich charakterze wiele detali wykuto z trwałej stali. Jeżeli Panna uzna, że jej związek jest nieudany, nie daje jej tego, na co liczyła, to bez wahania zerwie małżeńskie więzy. Egoistyczna, samolubna, pracowita, uparta w osiąganiu wyznaczonego celu. Będąc baczną obserwatorką, potrafi wnioskować i uogólniać, lecz jednocześnie - tonąć w rozlicznych szczegółach. Wówczas za pozornym opanowaniem skrywa się wewnętrzne wzburzenie. Panny z fotograficzną dokładnością widzą wszystko, odnotowują i niestety z nudną dokładnością Panny wszystko mówią otwarcie, nie zastanawiając się nad skutkami.

Panny są prawdziwymi mistrzami w knuciu delikatnych intryg, najlepszymi specjalistami w dziedzinie podstępu. potrafią delikatnie i udanie manewrować kosztem innych ludzi, manipulować nimi według swojego upodobania. W ich środowisku rodzą się chłodni karierowicze i tyrani. Ich ofiary rzadko "są w temacie" zamyślanej intrygi aż do ostatniej chwili, do czasu, gdy nie spadnie na nich końcowe uderzenie. Dopiero wtedy, zorientowawszy się co do prawdziwych celów, człowiek ofiara zaczyna uświadamiać sobie, że został oszukany, przebiegle okłamany, okręcony wokół palca, zdradzony i sprzedany.

Osobowość Panny, mimo zewnętrznej życzliwości i szczerości, zawsze stanowi zagadkę nie tylko dla otoczenia, ale i dla najbliższych. Z reguły Panny są ostrożne, wierzą w siebie, panują nad sobą i sytuacją. Bez serca, skrajnie egoistyczne w osiąganiu  wyznaczonego celu. W decydujących momentach potrafią przejawić maksymalizm swoich dobrych czy złych zamiarów, nie biorąc pod uwagę żadnych okoliczności. Gdy zechcą mieć pieniądze, to z nikim ani z niczym nie będą się liczyć, uparcie i w sposób wyrachowany dążąc do celu. Są dalekowzrocznymi i bezlitosnymi konkurentami.

Ludzie urodzeni w tym okresie odczuwają na sobie działanie ważnego twierdzenia astrologicznego: promieniowanie planetarne i słoneczne, przechodząc przez znak Panny, dodaje osobowości spod tego znaku, prócz pozytywnych, również negatywne cechy, które są właściwe negatywnemu Merkuremu. Właśnie w tym znaku z reguły pojawiają się zarówno najlepsze, jak i najgorsze wzorce męskiego i żeńskiego typu psychologicznego.

Znak Panny jest znakiem żeńskim i właśnie kobiecość przydaje mu, prócz wszystkiego innego, cierpliwości, autorytarności, miłości do domu rodzinnego i do wszystkiego, co go otacza: sadu, ogrodu, pola, lasu ... Z tym znakiem jest związana farmakologia, medycyna ludowa, homeopatia - wiedza o trawach i roślinach, ich właściwościach leczniczych i innych.

Mając silną wolę, Panny mimo wszystko podporządkowują się obcym wpływom i czczą autorytety. We wczesnym dzieciństwie mogą występować niebezpieczne zachorowania, traumy. Brat lub siostra mogą zginąć gwałtowną śmiercią. Miłość przyniesie wiele rozczarowań, a pożycie małżeńskie nie minie bez katastrof. Panny mają wiele przyjaciół, lecz nie odgrywają oni decydującej roli, ponieważ Panny polegają tylko na sobie.

Najlepsze lata: piewszy okres - 22-28 lat, kiedy przejawiają się z pełną siłą wola i rozum, zbiera się doświadczenia; drugi okres - 35-49 lat, kiedy życie stabilizuje się, kiedy pojawiają się wyniki wieloletnich wysiłków.

 

 

Znaki zodiaku

See more
System reklamy Test
Jesteś tutaj: Znaki zodiaku Horoskop, Znaki Zodiaku - Panna